O nás

MAS Lužnice, z.s.

MAS Lužnice, z.s. (Místní akční skupina) je zapsaný spolek jehož hlavním cílem je podpora a koordinace rozvoje území Bechyňska a Soběslavska. Tohoto cíle dosahuje mimo jiné i prostřednictvím přerozdělování finančních prostředků z evropských fondů.

MAS Lužnice vznikla jako občanské sdružení 30. 9. 2004. Sdružuje představitele obcí, podnikatele a neziskové organizace.Ti pak společně připravují strategii rozvoje území a tu následně naplňují díky finanční podpoře dotačních programů. V roce 2005 se MAS Lužnice zapojila do programu Leader+. Následovala podpora Strategického plánu LEADER 2007–13 v rámci Programu rozvoje venkova. V současné době realizuje Strategii Komunitně vedeného rozvoje na období 2014–20, která je opět podpořena z evropských fondů.

Za dobu své činnosti MAS Lužnice podpořila desítky projektů obcí, podnikatelů i neziskových organizací. Kromě rozdělování dotací v rámci programů LEADER a SCLLD pomáhá MAS Lužnice také s vyhledáváním podpory v jiných programech, sestavuje žádosti o dotaci a pomáhá žadatelům s administrativou.

Od roku 2012 je MAS Lužnice zapojena do projektu turistického regionu Toulava. Pro obyvatele regionu zajišťuje i některé vzdělávací akce, například semináře pro zemědělce nebo kurzy lidových řemesel. MAS Lužnice také připravuje místní akční plán vzdělávání na území ORP Tábor a ORP Soběslav. Jde o strategii rozvoje základního školství a předškolní výuky podporovaný MŠMT.

Území, na kterém MAS Lužnice působí, zahrnuje celkem 33 obcí: Bečice, Bechyně, Březnice, Černýšovice, Dlouhá Lhota, Dobronice u Bechyně, Dráchov, Haškovcova Lhota, Hlavatce, Hodětín, Hodonice, Klenovice, Komárov, Košice, Libějice, Lom, Malšice, Myslkovice, Přehořov, Radětice, Rataje, Roudná, Řepeč, Skrýchov u Malšic, Slapy, Soběslav, Stádlec, Sudoměřice u Bechyně, Vesce, Vlastiboř, Záhoří, Zvěrotice, Želeč. 

 

 

Mapa území MAS Lužnice, z.s. 2021 - 2027

Zelená barva značí obce, které jsou v území působnosti MAS.

Béžová barva značí obce, které z území působnosti MAS vystoupily.